Spedytor — zawód ciekawy i dobrze opłacany

Zarobki spedytora interesują sporą grupę ludzi ze względu na możliwość zarobkowania. Wielu marzy się kariera w zawodzie pracownika odpowiedzialnego za wysyłkę towarów.

W Polsce jest wiele firm transportowych. Można powiedzieć, że jesteśmy potęgą europejska w tej dziedzinie. Potrzebni są zatem pracownicy różnych szczebli zarządzania logistyka transportu.

Zanim porozmawiamy — ile zarabia spedytor? – dowiedzmy się czum zajmuje się pracownik zatrudniony na tym stanowisku.

Spedytor jest odpowiedzialny za przewozy. Transport jest organizowany na terenie kraju, europy lub nawet świata. Od samodzielnego spedytora wymaga się, żeby miał doświadczenie. Staż zdobywa się pracując na stanowiskach niższego szczebla. I dopiero po kilku latach można pomyśleć o samodzielnym stawieniu czoła wyzwaniom zawodu. Tak więc zdobywając doświadczenie zawodowe trzeba jeszcze pomyśleć o językach. Profesja spedytora związana jest zwykle z kontaktami z kontrahentami zagranicznymi. Trzeba znać co najmniej język angielski, który jest najbardziej rozpowszechniony wśród wielu nacji. Oprócz wymienionych przymiotów ważną jest komunikatywność i dobra organizacja pracy.

Ile zatem zarabia spedytor? Jak w każdym środowisku występuje zróżnicowanie. Dyferencje dzielą segment zawodowy na rejony związane z położeniem na mapie kraju. Różnice występują też w zależności od położenia w mieście lub poza nim. Wielkość aglomeracji miejskiej ma też znaczenie.
Pomiędzy firmami są też często znaczne rozbieżności. Kolejnym kryterium jest też wspomniane doświadczenie.
Największe zarobki osiągają spedytorzy obsługujący ruch zagraniczny.
W skład poborów oprócz zasadniczego wynagrodzenia wchodzą dodatki i premie. Dodatki są uzależnione od wyników finansowych przedsiębiorstwa. Prawie połowa zatrudnionych na stanowisku spedytora deklaruje otrzymywanie dodatkowych gratyfikacji.
Innymi formami wynagradzania pracowników są benefisy pracownicze fundowane przez pracodawcę w formie bezpłatnych usług. Dostęp do płatnej opieki lekarskiej, zajęcia sportowe dla pracownika i jego rodziny, paczki na święta, wspólne wyjazdy integracyjne.

http://www.czasabsolwenta.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZarobki kucharza
Następny artykułŚwinka morska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here