Torby Wodoszczelne

Wybierając się nad wodę i pakując niezbędne nam rzeczy, zastanawiamy się, w czym najlepiej będzie przechowywać nasze wszystkie drobiazgi. Walizka? Plecak? A może worek żeglarski? Jeżeli planujemy aktywny wypoczynek, opierający się na uprawianiu sportów wodnych (np. kajakarstwo, surfing czy żeglarstwo), warto postawić na pewniaka – a takim na pewno okaże się dobra jakościowo torba wodoodporna. Jakie marki wiodą prym w tej dziedzinie? W jaką warto zainwestować?

Jakość, jakość i jeszcze raz…jakość

Chcąc ochronić swoje rzeczy – przede wszystkim wrażliwą na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne czy wilgoć elektronikę – warto wydać odrobinę więcej gotówki i mieć stuprocentową pewność, że nie zaskoczy nas nieprzyjemna okoliczność dostania się wilgoci do środka. Trzeba zawierzyć specjalistom w dziedzinie wodoszczelności – a tych znajdziemy chociażby na specjalistycznych stronach internetowych zajmujących się tematyką sportów wodnych i związanych z tym tematem akcesoriami. Ze swojej strony mogę polecić witrynę GoSup.pl, gdzie znajdziemy sprzęt dedykowany surferom. Posiadają oni w swojej ofercie nie tylko torby na deski SUP czy wiosła, ale również różnych rozmiarów torby wodoszczelne, których jakość jest niezaprzeczalnie wysoka.

OverBoard – flagowe produkty

Torba wodoodporna ich autorstwa – niezależnie od modelu, koloru czy pojemności – zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. Zastosowany solidny, nieprzemakalny materiał oraz wzmocnione dno gwarantują odporność na wszelkie niedogodności – od urazów mechanicznych po wilgoć i na otarciach kończywszy. Posiadają oni w swojej ofercie modele z trzecią klasą wodoszczelności, co oznacza, że wytrzymają krótkotrwałe zanurzenie nawet do trzech metrów głębokości. Każdy – zależnie od swoich potrzeb i tego, co chce zabrać – znajdzie coś dla siebie: wodoszczelna nerka (o pojemności zaledwie 2l) na najpotrzebniejsze drobiazgi, torba wodoodporna na lustrzankę, torba o pojemności 35l czy też aż 130l, worki żeglarskie…Na uznanie zasługują również rozmaitych rozmiarów etui: na telefon, mapę czy iPada. 

Torba? A może plecak?

To, czy wolimy torbę od plecaka czy też odwrotnie, zależy od naszych osobistych preferencji. W mojej opinii, dobra torba wodoodporna jest praktyczniejsza i bardziej pakowna (po prostu więcej się do niej zmieści). Ponadto wiele modeli (np. ta o pojemności 60l od OverBoard) ma na wyposażeniu wyściełane szelki, może zatem pełnić również funkcję plecaka. Jedno jest pewne: spędzając czas na świeżym powietrzu, nad wodą czy też podczas górskich wędrówek, gdzie pogoda może zmienić się diametralnie w przeciągu kilkunastu minut, torba wodoodporna dobrej jakości zapewni schronienie wszystkim naszym drogocennym rzeczom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here