Trekking w miejskim stylu? Zobacz, jak się przygotować

Planujesz wycieczkę do miasta połączoną ze zwiedzaniem bądź też całodniowy wypad na leśny szlak? Jest to doskonały pomysł, aby aktywnie spędzić wolny czas! Ale żeby takim był, warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie przeznaczone do tego rodzaju eskapad – zależy nam przede wszystkim na dobrych wspomnieniach, bez pamiątki z wyjazdu w postaci kontuzji czy obolałych stóp. Jakie buty sprawdzą się najlepiej?

Miasto pełne przygód

Bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu w mieście są tak zwane „gry miejskie”. Naszym zadaniem jest odnalezienie ukrytych miejsc na terenie miasta i okolic. Wszystkie wskazówki dostajemy przed rozpoczęciem gry, mogą być w formie papierowej bądź też w formie aplikacji na telefon, która będzie na bieżąco monitorować nasz postęp w rozgrywce. Aby urozmaicić grę organizatorzy tej formy aktywności umieszczają dodatkowo zagadki, które musimy rozwiązać, aby dany punkt naszego poszukiwania został zaliczony. Wygrywa osoba, która znajdzie najwięcej takich miejsc. Warto wcześniej przygotować się do takiej zabawy, np. jeżeli do rozgrywki potrzebny jest smartfon – zastanów się nad zabraniem powerbanka. W Wielogodzinne chodzenie może być nie lada wyzwaniem dla naszych stóp, zwłaszcza, jeśli tego  rodzaju wycieczki nie są dla nas codziennością. Warto zaopatrzyć się w buty trekkingowe, które zapewnią ochronę twoich kostek i odpowiednią stabilizację podczas szybkiego przemieszczania po miejskich uliczkach.

Stylowo podczas trekkingu

Równie popularną formą spędzania czasu jest trekking po pobliskich parkach, do uprawiania którego najlepsze są obuwie z dobrym bieżnikiem. Zaleca się również, aby buty do trekkingu były, lekkie, wytrzymałe, ze sztywną podeszwą, zapewniającą dobrą przyczepność również na śliskim i nierównym podłożu. Świetnym wyborem do uprawiania tego sportu są buty trekkingowe marki New Balance, które wykonane są ze skóry naturalnej gwarantującej odpowiednie dopasowanie się do stopy. Buty trekkingowe męskie New Balance posiadają amortyzowaną podeszwę, co jeszcze bardziej zwiększa komfort podczas spacerów. Mróz również nie będzie stanowił przeszkody w aktywnym spędzaniu wolnego czasu, ponieważ obuwie trekkingowe marki New Balance możemy kupić w wersji ocieplanej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejskich butów trekkingowych

Obecnie możemy znaleźć wiele modeli butów trekkingowych do miasta. Jeżeli planujesz kupić taki model, zwróć szczególną uwagę na:

  •  Rodzaj użytego materiału – naturalna skóra będzie w tym wypadku najlepszym wyborem
  • Szwy i połączenia – sprawdź, czy wszystkie łączenia są mocne i trwałe
  • Podeszwa – powinna być miękka i zapewniać amortyzację stopy podczas chodzenia
  • Bieżnik – szczególnie ważny, jeżeli zamierzamy chodzić po mokrych i śliskich nawierzchniach.
  • Zastanów się, o jakiej porze roku będziesz ich używał – dostępne są modele zarówno z dodatkowym ociepleniem, jak i lekkie letnie obuwie.

Pamiętaj również o tym, aby buty były wygodne i dobrze leżały na stopie, dzięki temu nie będzie się ona męczyła podczas spacerów i krótkich wędrówek po lesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here