Zabezpieczenie komputera

Rozwój cywilizacji i technologii jest bardzo obszerny i dotyka niemal wszystkich aspektów naszego życia. Pomaga nam się rozwijać poprzez dostarczanie informacji z każdej dziedziny życia oraz nauki. Mamy możliwość komunikacji z ludźmi z całego świata oraz wideokonferencje. To także morze możliwości jeżeli chodzi o rozrywkę, a muzyka i filmy to jedynie wierzchołek góry lodowej jaką ona jest.
Niestety rozwój niesie ze sobą także niebezpieczeństwa. A są nimi osoby, które za wszelką cenę pragną dorobić się czyimś kosztem. Świat przestępczy istniał od kiedy człowiek stąpa po tej ziemi, tylko forma się zmieniła. Obecnie w dobie komputerów można powiedzieć mamy także e-złodziei, e-rabusiów, którzy różnymi metodami i narzędziami próbują wykorzystać naszą nieuwagę, naiwność, zaufanie i niewiedzę na swoją korzyść.
Dlatego tak ważne jest edukowanie siebie oraz bliskich (głównie osoby starsze, nie znające się na komputerach), oraz instalowanie programów antywirusowych dla polepszenia naszego bezpieczeństwa w sieci. Ważnym elementem jest firewall. Co to jest firewall? Jest to swojego rodzaju mur, zabezpieczenie naszej bramy wejściowej do komputera przed nieproszonymi gośćmi. Wirusów nie jest w stanie zatrzymać, lecz próby ataków hackerskich, które są o wiele groźniejsze. Taka osoba wtedy już przychodzi do nas w konkretnym celu, lecz mając dobre zabezpieczenia możemy mu uniemożliwić wejście. Nawet posiadając Linuxa czy Maca, systemy które są „prawie” wolne od wirusów nie można zapominać o firewallu.

http://www.bycmama.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here