Zawód wymagający poświęcenia

Opieka nad osobami schorowanymi wymaga od nas nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale przede wszystkim dużych pokładów empatii. To właśnie takie cechy powinna posiadać każda osoba, która chce zostać w przyszłości pielęgniarką. Aby nią zostać trzeba najpierw skończyć studia pielęgniarskie, które przygotują do późniejszej pracy w szpitalach i przychodniach lekarskich.

Cechy kandydatów?

Każda osoba, która chce zostać pielęgniarką powinna być przede wszystkim ambitna i wysoce zdyscyplinowana. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że studia na kierunku pielęgniarskim nie należą do najłatwiejszych. Studenci w bardzo krótkim czasie muszą posiąść wiedzę na temat budowy ludzkiego ciała, dowiedzieć się o objawach różnych chorób, a także zdobyć wymaganą praktykę.

Dużo łatwiej na studiach pielęgniarskich radzą sobie absolwenci liceów ogólnokształcących, którzy uczyli się w klasach o profilu medycznym lub biologiczno-chemicznym. Ponadto w niektórych polskich miastach w szkołach ponadpodstawowych tworzone są klasy o charakterze pielęgniarskim.

Program kształcenia studentów

Żeby móc pracować jako pielęgniarka należy ukończyć minimum trzyletnie studia pielęgniarskie. Mając dyplom licencjata, możemy starać się o zatrudnienie w placówkach medycznych. Program studiów, jakie prowadzi szkoła medyczna warszawa jest zgodny z wymogami, jakie stawia przed uczelniami Ministerstwo Zdrowia. Pielęgniarki w trakcie studiów regularnie uczestniczą w praktykach, które w zależności od czasu nauki odbywają się na różnych oddziałach szpitalnych, a także w przychodniach. Nad studentami czuwają doświadczone pielęgniarki, które nie tylko nadzorują ich pracę, ale w głównej mierze oceniają ją. Warunkiem zaliczenia danego semestru jest uzyskanie pozytywnych ocen z egzaminów praktycznych, które odbywają się na pacjentach szpitalnych.

Po trzech latach nauki i zaliczeniu wszystkich egzaminów odbywa się bardzo podniosła uroczystość, a zarazem ślubowanie nowych pielęgniarek, którą potocznie nazywa się czepkowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here