Na co zwrócić uwagę przed zakupem drzwi wejściowych do domu?

Budowa domu to czas, kiedy musimy wybierać materiały najlepszej jakości. Jednocześnie jednak ważne jest, aby mieścić się w zamierzonym budżecie i zbędnie nie nadwyrężać portfela. Dotyczy to każdego elementu w konstrukcji budynku – również jeśli chodzi o drzwi wejściowe do domu. Jest to o tyle istotne, że pełnią one wiele ważnych funkcji – zaczynając od izolacji ciepła a na kwestii bezpieczeństwa kończąc. Warto zatem przed zakupem przejrzeć i przeanalizować kilka ofert, porównać je i w miarę możliwości zdobyć opinie na ich temat. Dzięki tego typu działaniom wcześniej znajdziemy właściwy model, którego jakość i cena nas zadowoli.

Jaki materiał drzwi wejściowych wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli a praktycznie każdy producent drzwi wejściowych stara się, aby cena jego produktów szła w parze z jakością. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego powinny być one wykonane, najczęściej wybierane są drzwi metalowe. Są one mocne i trwałe a jednocześnie ich cena jest zazwyczaj stosunkowo niska. Najczęściej wykończone są okleinami drewnopodobnymi lub polakierowane farbą. Ze względu na to, że bardzo trudno je ocieplić, najczęściej mają one wysoki współczynnik przenikania ciepła.

Popularne i bardzo estetyczne drzwi, które oferuje między innymi Mikea, to drzwi drewniane. Są one znacznie droższe od tych metalowych, ale jednocześnie są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Tego typu drzwi wejściowe do domu mają dobre parametry cieplne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w budynkach, gdzie stawiamy na oszczędność energii oraz przytulną atmosferę. Najczęściej wykonuje się je z dębu, sosny oraz mahoniu.

Producent drzwi wejściowych może nam zaproponować również modele wykonane z aluminium. Są to najdroższe tego typu produkty. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość osiągania dużych wymiarów oraz wysokie parametry izolacyjności termicznej. Są bardzo trwałe i stanowią świetna barierę zabezpieczającą przed potencjalnymi włamywaczami.

Czy warto zdecydować się na drzwi antywłamaniowe?

Coraz większa ilość producentów, w tym również Mikea, proponuje swoim klientom drzwi z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Ich głównym zadaniem jest ochrona domu przed niechcianymi gośćmi zwłaszcza pod nieobecność domowników. Popularnym rozwiązaniem, które stosuje praktycznie każdy producent drzwi wejściowych w swoich modelach to dodatkowe zamki oraz sworznie i bolce antywłamaniowe. Najczęściej znajdują się ona na obwodzie skrzydła i w momencie jego zamknięcia zagłębiają się w otwory ościeżnicy. Wyważenie takich drzwi jest niemożliwe.

A co z estetyką?

Poza bezpieczeństwem i walorami izolacyjnymi, istotny jest również wygląd drzwi wejściowych do domu. Najważniejsze jest, aby ich styl był spójny z całym budynkiem i nie zakłócał harmonii. Firmy zajmujące się produkcją tego typu elementów, w tym Mikea, mają w swojej ofercie mnóstwo drzwi, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here