Profesjonalna latarka Olight X7 Marauder – dla kogo?

0
1540

Profesjonalne latarki szturmem wdarły się na polski rynek i wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie nimi będzie tylko rosło. Nie powinno to zresztą zaskakiwać, gdyż produkty tego typu oferują z reguły doskonałą jakość i parametry. Jedną z bardzo ciekawych latarek dla wymagających jest Olight X7 Marauder. Czy warto zainwestować w ten model?

Latarki akumulatorowo-ładowalne – jakie mają zalety?

Najważniejszym elementem każdego ręcznego źródła światła jest oczywiście zasilanie. W końcu to ono decyduje o działaniu i czasie pracy danej latarki. Obecnie na rynku dostępne są w zasadzie dwa rozwiązania w tym zakresie:

  • Latarki na baterie – czyli klasyczna, tańsza i mniej wydajna opcja zasilania. W tym przypadku konieczna jest wymiana zużytych baterii po rozładowaniu na nowe.
  • Latarki akumulatorowo-ładowalne – są one wyposażone w ogniwa litowo-jonowe, podobne do tych używanych w smartfonach. Zapewniają one większe możliwości i można je w dowolnej chwili doładować – z reguły poprzez gniazdo microUSB.

Dodatkowo niektórzy producenci oferują też produkty z podwójny zasilaniem – czyli z możliwością montażu baterii lub akumulatorów. Warto też podkreślić, że w przypadku profesjonalnych latarek o dużej mocy z reguły stosuje się obecnie to drugie rozwiązanie.

Jakie ogniwa do latarki Olight X7 Marauder?

Mimo oczywistych zalet, latarki akumulatorowo-ładowalne mają też swoje słabości. Najważniejszą z nich jest uzależnienie od źródła prądu, niezbędnego do doładowania. W przypadku długich wyjazdów w teren można jednak sobie z tym poradzić poprzez zakupienie zapasowego ogniwa. W przypadku modelu Olight X7 Marauder będzie to akumulator 3,6V 18650 3500 mAh, którego cena to około 70-80 złotych. Koszt jego zakupu nie jest więc przesadnie wysoki.

Latarka Olight X7 – czym się wyróżnia?

Z całą pewnością sposób zasilania latarki Olight X7 Marauder jest więc jej mocną stroną. A jak prezentują się pozostałe parametry? Na uwagę zasługuje przede wszystkim jasność świecenia, która wynosi nawet do 9000 lumenów oraz spory zasięg, wynoszący 313 metrów. Cechy te udało się uzyskać dzięki zamontowaniu nowoczesnej diody LED Cree XHP70. Moc urządzenia może być też swobodnie regulowana przez użytkownika. Wpływa to na wydłużenie czasu pracy, który w trybie 1000 lumenów wynosi 6,5 godziny. Latarka ta posiada też system zabezpieczający przed przegrzaniem, a jej korpus wykonano w taki sposób, by wytrzymał upadek z wysokości 1,5 metra i chronił przed dostaniem się pyłu lub wody. Marauder wyposażony został też w diodę informującą o zużyciu akumulatora i fluorescencyjny znacznik, który umożliwia znalezienie jej w ciemności. Podobnie jak wszystkie latarki Olight, także ten model wykonany został z wysokiej jakości materiałów i z dbałością o szczegóły – które wpływają na długość jej użytkowania.

Latarki o największym zasięgu Olight – gdzie się sprawdzą?

Parametry latarki Olight Marauder 9000 lumenów z pewnością mogą zrobić wrażenie – szczególnie na osobach, które wcześniej nie korzystały z profesjonalnych latarek. Jak każda mocna latarka, także ona dedykowana jest dla określonej grupy odbiorców. Najlepiej sprawdzi się ona jako wyposażenie:

  • Służb ochrony – czuwających nad bezpieczeństwem budynków czy całych kompleksów gospodarczych.
  • Policji i straży granicznej – podczas służby patrolowej czy działań poszukiwawczo-ratowniczych.
  • Leśników czy myśliwych – podczas przebywania po zmroku czy przed świtem w terenach leśnych.

Olight X7 polecany jest także zwolennikom caravaningu. W takiej sytuacji latarka ta służyć może jako lampa akumulatorowa kempingowa i służyć do oświetlania przestrzeni przed pojazdem czy przyczepą.

Gdzie kupować profesjonalne latarki?

Nieprzeciętne parametry oraz doskonałe właściwości użytkowe sprawiają, że latarka Olight X7 Marauder będzie na pewno dobrym wyborem. A gdzie najlepiej ją kupić? Z całą pewnością optymalnym rozwiązaniem będzie odwiedzenie profesjonalnego sklepu, takiego jak elatarka.pl. Podmioty tego typu oferują fachowe wsparcie oraz szeroki asortyment produktów, co zdecydowanie ułatwia wybranie dokładnie takiej latarki, jakiej potrzebujemy. Zakupy u fachowców charakteryzują się też dużo wyższym bezpieczeństwem oraz pewnością najwyższej jakości produktów. Jest to olbrzymia zaleta względem np. aukcji internetowych, w których przypadku nigdy nie ma pewności, czy sprzedawana latarka jest nowa i objęta gwarancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here