5 powodów, dla których zegarki są niezastąpione

Czy zegarki rzeczywiście odchodzą od łask? Pewnie nie raz miałaś okazję usłyszeć taką obiegową opinię, ale czy jest ona słuszna? Wprawdzie każda współczesna kobieta posiada smartfon, który na wyświetlaczu ma podaną godzinę, ale mimo to zegarki nie wydają się tracić swojej ważnej roli. Wciąż wiele z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez założenia czasomierza na rękę. Zaskakujące? A może wcale nie? Co sprawia, że zegarki wciąż są niezastąpione? Przedstawiamy Ci 5 powodów.

  • Zegarek to elegancka ozdoba i podkreślenie statusu

Zegarki dawno przestały służyć tylko do mierzenia czasu, a na pierwszy plan często wysuwają się ich walory wizualne. Wzorów, modeli, kolorów zegarków jest co niemiara. Dobrze dobrany do stroju, okazji i charakteru użytkowniczki zegarek damski nadaje eleganckiego wydźwięku i jest uzupełnieniem stylizacji. Występuje nierzadko w roli biżuterii. A dodatkowo, podkreśla status noszącej go kobiety. Każda z nas może czuć się jak dama, kiedy na jej ręku połyskuje piękna duża srebrzysta tarcza z gustownym skórzanym czy stalowym paskiem.

  • Zegarek to oszczędność czasu

Wyobraź sobie taką sytuację: spieszysz się na autobus, ostatni jadący w Twoim kierunku, a do przystanku zostało jeszcze parę kroków. Niestety, w tym popłochu zatraciłaś poczucie czasu i chciałabyś dowiedzieć się, czy zostało jeszcze kilka minut, byś miała szansę dogonić uciekający pojazd. Tylko jak sprawdzić godzinę, kiedy telefon leży w niewiadomym miejscu na dnie torebki i gorączkowe wyszukanie go może zabrać cenne sekundy? Z zegarkiem nie masz tego problemu. Potrzebujesz tylko sekundy, by spojrzeć na nadgarstek. Nie musisz zastanawiać się, gdzie jest Twój zegarek. Zawsze czeka na ręce, by w awaryjnej chwili pokazać aktualną godzinę. Poza tym sprawdzanie godziny w komórce często kończy się odczytywaniem wszystkich powiadomień i marnowaniem czasu.

  • Zegarek nie wymaga ciągłej troski jak telefon

To kolejny powód, dlaczego zegarek jest niezastąpiony i kolejna jego zaleta nad smartfonem. Nie musisz obawiać się, że w chwili, kiedy będziesz chciała sprawdzić godzinę, wyświetlacz odpowie ciemnością, bo właśnie padła bateria. Zegarki mechaniczne w ogóle nie wymagają ładowania, a te na baterie zużywają mało energii i na jednym naładowaniu działają bardzo długo. Zegarek, choć mniej kosztowny niż niejeden smartfon, będzie funkcjonować bez zarzutu długie lata, zwłaszcza jeśli postawisz na taki ze sprawdzonym mechanizmem, np. japońskim – bardzo dokładnym i trwałym. Nie ma ryzyka, że zepsuje się, zbije się jego szybka (w porządnych zegarkach tarczę chroni szkło mineralne utwardzane) lub – jak w telefonie – zapcha się jego pamięć. Stal szlachetna to niezawodna obudowa, a wytrzymały pasek to gwarancja komfortowego przytwierdzenia zegarka do ręki.

  • Zegarek to wygoda

Zegarek będzie stabilnie trwał na Twoim nadgarstku, nie obciążając go. To urządzenie małe i lekkie. Za pomocą regulowanego paska zawsze dopasujesz je do swojej ręki. Nie zgubi się, nie zsunie, nie wypadnie. A nawet jeśli zachlapie się wodą, nie stanie mu się nic – oczywiście o ile to dobry zegarek, kupiony od renomowanego producenta, z klasą wodoszczelności określoną w barach.

  • Zegarek to niezawodność wtedy, kiedy nie można użyć telefonu

Nie zapominajmy, że istnieją takie momenty, kiedy potrzebujemy sprawdzić godzinę, ale nie wypada lub wręcz nie wolno zerkać na ekran telefonu. Do takich sytuacji należy na przykład ważny egzamin, kiedy kontrolowanie upływu czasu jest konieczne, ale wyjęcie smartfona nie wchodzi w grę. Spotkanie rodzinne, rozmowa o pracę – tam korzystanie z telefonu byłoby odebrane jako nieeleganckie, podczas gdy zerknięcie na zegarek naręczny może pozostać dyskretne i niezauważone. Również biegając czy uprawiając sport nie zawsze możemy mieć przy sobie telefon, ale zegarek – już tak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here