Praca w Tychach po 50 roku życia

Osobom po 50 roku życia nie jest łatwo znaleźć pracę. Wielu pracodawców jest uprzedzonych do starszych kandydatów. Uważają, że są niereformowalni, nie idą z duchem czasu lub mają zbyt wysokie zarobki. Jak przezwyciężyć te stereotypy i gdzie szukać pracy w tym wieku?

Jeżeli przez całe życie pracowaliśmy w jednym lub dwóch miejscach, prawdopodobnie nie mamy wiedzy na temat tego, gdzie i jak szukać ofert pracy. Możemy jednak skorzystać z możliwości, jakie dają: urzędy pracy i agencje pośrednictwa pracy, lokalne gazety z ogłoszeniami oraz portale internetowe z ofertami pracy. Aktualne oferty pracy w Tychach znajdziesz zawsze w tym serwisie. Możemy też bezpośrednio adresować swoje dokumenty do konkretnych firm. Warto także uzyskać wskazówki i rekomendacje od znajomych lub byłych współpracowników. Osobiste rekomendacje są nadal bardzo ważne i pozwalają oszczędzać czas pracodawcom podczas wyboru nowych członków zespołu. Nie bójmy się zwracać o pomoc do osób z bezpośredniego otoczenia. Możemy być mile zaskoczeni.

Zadbaj o swoje CV

Curriculum Vitae jest naszą wizytówką. To właśnie ten dokument znacząco wpływa na pierwsze wrażenie. Jeżeli mamy ponad 50 lat, prawdopodobnie pracowaliśmy w kilku miejscach i możemy pochwalić się większym doświadczeniem. Z pewnością stanowi ono atut w oczach osoby, która będzie zapoznawać się z tym dokumentem. Trzeba skupić się na najważniejszych informacjach oraz ostatnich latach największej aktywności zawodowej. Podczas tworzenia i modyfikowania swojego CV można skorzystać z informacji zawartych na stronach z poradami lub wykorzystać darmowe narzędzia online. Obecnie nie tylko forma merytoryczna, ale także wizualna odgrywają ważną rolę podczas autoprezentacji swojej osoby w czasie aplikowania na oferty pracy.

Podniesienie swoich kwalifikacji

Nie wahajmy się korzystać ze szkoleń lub kursów, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności wymagane obecnie na rynku pracy. Każde nowe doświadczenie i wiedza mogą decydować o naszym kolejnym miejscu pracy. Dobrze wiedzieć, że obecnie podstawowe wymagania pracodawców to umiejętność obsługi komputera, różnych programów i biegłego surfowania po Internecie. Korzystnie także jest podnosić swoje kwalifikację poprzez uczestnictwo w kursach, wykładach i prelekcjach, by móc potem zaktualizować swoje CV. Pamiętajmy, by informacje zawarte w dokumentach aplikacyjnych były zgodne z prawdą, ponieważ szybko zostaną zweryfikowane. Coraz częściej bowiem elementem rozmowy kwalifikacyjnej są testy sprawdzające nasze umiejętności i predyspozycje do pracy na danym stanowisku. Warto na bieżąco interesować się lokalnym rynkiem pracy. Na temat obecnych perspektyw pracy w Tychach przeczytasz w artykule jednego z żorskich portali.

Atuty przedstawione podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Faktem jest, że konkurencja na rynku pracy jest wysoka. Jednak nie oznacza to, że nie mamy szans na odniesienie sukcesu. Zdecydowanie nie należy lekceważyć przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. O tym jakie trudne pytania mogą zostać zadane możecie przeczytać w artykule „10 trudnych pytań, które mogą paść na rozmowie kwalifikacyjnej”. Skoncentrujmy się na informacjach na temat potencjalnego pracodawcy. Przede wszystkim podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykorzystajmy swoje doświadczenie.

Podkreślmy swoją zdolność do szybkiego reagowania na problemy, z którymi przyszło nam się zmierzyć w poprzednich miejscach pracy. Nic nie działa lepiej niż konkretne przykłady i osiągnięcia. Jeśli chcemy odnieść sukces i znaleźć dobrą pracę, edukujmy się, zapoznawajmy się ze wskazówkami i poradami zawartymi w serwisach internetowych. Im więcej wiedzy nabędziemy, tym więcej drzwi stanie przed nami otworem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here