Zegarki na rękę

Obecnie smartwatche i bransoletki fitness są coraz częściej spotykane na rękach ludzi, podczas gdy tradycyjne zegarki na rękę widuje się coraz rzadziej. To nie jest zaskakujące, jak inteligentne zegarki zostały wyciśnięte przez ich tradycyjnych „braci” w ostatnich latach. Jednak stwierdzenie, że konwencjonalny zegarek na rękę stał się przestarzały byłoby całkowicie błędne – nadal jest na niego duży popyt. Kto je kupuje i dlaczego?

Stylowy dodatek

Zegarek damski jest najczytelniejszy ze wszystkich. Dzięki wyszukanemu wzornictwu i oryginalnym formom jest dodatkiem do garderoby. A jeśli zegarek wykonany jest z metali szlachetnych z kamieniami szlachetnymi, to już w ogóle jest to biżuteria. Oczywiście inteligentne zegarki, poza kilkoma modelami produkowanymi przez marki modowe, nie mogą z nimi konkurować pod względem oryginalności wzornictwa.

Zegarki męskie, jeśli są wykonane ze złota, mogą również pełnić funkcję biżuterii. Częściej jednak są one używane jako dodatek do statusu. Są to zazwyczaj mechaniczne zegarki z tradycyjną tarczą ręczną od znanych marek.

Człowiek w ruchu

Istnieje kategoria zegarków na rękę, skierowana do miłośników aktywnego trybu życia, do tych, którzy wychodzą na piesze lub rowerowe wędrówki, rafting. Katalog kz.e-katalog.com oferuje wiele modeli w odpornej na wstrząsy obudowie z pewnym stopniem ochrony przed wilgocią. Mogą być wyposażone w kompas, wysokościomierz, barometr, termometr, krokomierz, tachymetr do pomiaru prędkości. Najbardziej zaawansowane modele mają wbudowany moduł GPS do określania współrzędnych, a nawet rejestrowania śladów. Na dodatek można je wyposażyć w Bluetooth, aby zsynchronizować je ze smartfonem. Przykładem jest popularna seria Casio G-Shock.

Przewaga tych modeli nad „inteligentnymi” dla turystyki pieszej jest oczywista – nie ma potrzeby ładowania gadżetu.

Osobnym segmentem są zegarki dla nurków. Przeznaczone są do głębokiego nurkowania, posiadają wbudowany głębokościomierz. Podświetlenie jest konieczne, aby odróżnić czas na głębokości, gdzie światło nie przenika.

Proste i niezagracone

Wreszcie, istnieje kategoria ludzi, dla których zegarek na rękę jest po prostu urządzeniem do pokazywania czasu. W końcu patrzenie na swój nadgarstek jest o wiele wygodniejsze niż wyciąganie telefonu z kieszeni. Cóż, funkcjonalność inteligentnych gadżetów nie przyciąga tej kategorii nabywców. W tym przypadku najczęściej wybierają zegarki kwarcowe z tarczami zarówno ręcznymi, jak i elektronicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here