Jak zadbać o skórę dojrzałą

Czy wiesz, że skóra zaczyna się starzeć już po 20 roku życia? To wtedy spada produkcja naturalnego kolagenu i elastyny. Oczywiście efekty nie są widoczne od razu, pierwsze zmarszczki zaczynają być widoczne po 30 roku życia, natomiast znacznie wcześniej warto zacząć dbać o cerę. O ile nie da się powstrzymać procesu starzenia się organizmu, to z powodzeniem udaje się go spowolnić. Podpowiadamy, jakie zabiegi przeprowadzać, by skóra twarzy dłużej wyglądała młodo.

Domowe SPA

Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja domowa. Codzienne oczyszczanie skóry twarzy, ale też peelingi oraz serum odżywcze i kremy dostosowane do rodzaju skóry. Pamiętajmy, by wszystkie preparaty dobierać zgodnie z przeznaczeniem, najlepiej jeśli kremy przeciwzmarszczkowe dobierze dermatolog.

Warto stawiać także na domowe zabiegi, które bez problemu mogą zastąpić te w profesjonalnych gabinetach. Świetnie sprawdza się derma roller. Mezoterapia mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry twarzy, dzięki czemu preparaty witaminowe wnikają głębiej. Efekty można zauważyć szybciej i są bardziej intensywne.

Zabiegi medycyny estetycznej

Skóra dojrzała, jeśli nie została zadbana odpowiednio wcześnie, wymaga podjęcia radykalnych kroków. Nie oznacza to jednak, że jedynym ratunkiem jest operacja chirurgiczna z użyciem skalpela. Znacznie lepiej zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Te są całkowicie bezpiecznie, a dobrze wykonane nie wywołują negatywnych skutków ubocznych. W ramach zabiegów pielęgnacyjnych, odżywczych, ale i upiększających można zastosować kwasy kosmetyczne, derma roller albo mezoterapię igłową. Zmarszczki udaje się wypełnić kwasem hialuronowym albo toksyną botulinową, inaczej botoksem. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się około 6 miesięcy.

Stan skóry a styl życia

Używki, kawa, palenie papierosów, zanieczyszczenia i smog, a nawet niewłaściwa dieta i brak odpowiedniego nawodnienia organizmu, wszystko to sprawia, że skóra starzeje się szybciej, pozostaje szara, wiotka, pozbawiona blasku.

Każdego dnia należy dbać o cerę nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz. Zaleca się picie przynajmniej 2 litrów wody oraz jedzenie pełnowartościowych, witaminowych posiłków. Na stan skóry doskonale wpływa dieta śródziemnomorska, z bogactwem ryb i owoców morza.

Jak widać, na stan cery dojrzałej wpływ mają liczne czynniki. Wiadomo na pewno, że lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć, właśnie dlatego już około 20 roku życia powinniśmy baczniej przyglądać się swojej skórze i rozpocząć pierwsze kuracje, które pozwalają zachować młodość na dłużej.

Podstawą jest wdrożenie dobrych nawyków – codzienny masaż skóry twarzy, oczyszczanie wraz z tonizacją, peelingi, dzięki którym martwy naskórek zostaje usunięty, ochrona przeciwsłoneczna, to tylko niektóre z rytuałów, jakie powinno się stosować każdego dnia. Kiedy pierwsze zmarszczki zostaną zbagatelizowane, szybko pojawią się głębokie bruzdy, bardzo trudne do usunięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here