Co zrobić w przypadku śmierci bliskiego?

Śmierć jest nieunikniona i chyba każdy doskonale o tym wie. Niestety często spada na nas z zaskoczenia. Tracimy kogoś bliskiego nagle i kompletnie nie wiemy co zrobić. Po pierwsze jesteśmy kompletnie przybici po utracie bliskiej nam osoby, a po drugie nie każdy wie jak należy postępować w takiej sytuacji. Na ratunek powinna przyjść nam profesjonalna firma pogrzebowa. W obecnych czasach na rynku pojawia się ich coraz więcej, jednak warto zlecić te usługi przedsiębiorstwu, które funkcjonuje już na rynku od dłuższego czasu. Jest to gwarancją sprawnego załatwienia wszystkich spraw. Często koszty w tym przypadku są nieco wyższe, jednak w takich chwilach nie warto się tym przejmować.

Pierwszy kontakt z firmą pogrzebową powinniśmy mieć zaraz po samym zgonie. Jeśli śmierć nie wzbudza wątpliwości prokuratury ciało pozostaje do naszej dyspozycji. Dlatego też, należy zadzwonić możliwie najszybciej do firmy oferującej usługi pogrzebowe, na przykład http://www.styks.com.pl/. Tego typu zakłady funkcjonują 24 godziny na dobę, więc przyjazd do naszego miejsca zamieszkania powinien być bardzo szybki. Pracownicy firmy zabezpieczą ciało i zabiorą je przystosowanym do tego celu pojazdem. Następnie trafi ono do kostnicy w zakładzie pogrzebowym, gdzie zostanie w odpowiedni sposób przygotowane do pochówku. Jeśli posiada ono znaczne obrażenia, specjalnie wyszkoleni pracownicy powinni przywrócić naszym bliskim odpowiedni wygląd. Naszym zadaniem w tej fazie jest wybór trumny oraz przygotowanie ubrań dla zmarłego.

Warto się również zastanowić nad czym co dodatkowego włożymy do trumny. Następnie należy udać się na cmentarz i zgłosić chęć pochówku. Jeśli mamy wykupione miejsce to pracownicy cmentarza odpowiednio je przygotują, a jeśli nie to musimy wykupić plac. W tym czasie firma pogrzebowa kończy przygotowywać ciało do pochówku. Sama organizacja pogrzebów z reguły jest bardzo podobna. Na początku jest msza święta, a później wszyscy udają się w miejsce pochowania ciała. Wszystkiemu towarzyszą pracownicy firmy pogrzebowej, którzy niosą trumnę i kwiaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here