Czy warto jest wykonać badania genetyczne po poronieniu?

Sam temat poronienia jest trudny dla wielu rodziców, którzy utracili szansę na potomstwo. Niestety warto jest go podejmować ze względu na to, że przyczyny przedwczesnej utraty ciąży mogą być bardzo różne.

W większości przypadków odpowiadają za przypadki poronień wady genetyczne zarodka spowodowane wadliwym materiałem genetycznym rozrodczych komórek rodziców. W tym względzie najlepszym z możliwych rozwiązań, aby sytuacja nie miała szansy na powtórzenie jest wykonanie badania tj. badania genetyczne poronienia i szeregu innych badań, które pomogą w diagnostyce takiego przypadku.

Poronienie stanowi bardzo ciężką sytuację, w jakiej znaleźli się rodzice nienarodzonego dziecka, która powoduje, że głównie kobieta zaczyna obwiniać się za to, że nie utrzymała ciąży. Dlatego badania genetyczne po poronieniu są tak istotne. Powodem czego mogłyby być jej zdaniem zaniedbania, jakie spowodowały utratę potomstwa. Jest to kwestia bardzo trudna zarówno dla rodziców, jak również dla samego specjalisty, który chcąc znaleźć przyczynę przedwczesnego obumarcia płodu zleca szereg badań, w tym badania genetyczne poronienia, jakie są w stanie rozjaśnić sytuację, w jakiej znalazła się pacjentka.

W jaki sposób wykonywane jest badanie genetyczne?

Bardzo popularne badanie genetyczne po poronieniach wykonywane jest najczęściej po dojściu do sytuacji nieutrzymania ciąży. Badanie genetyczne po poronieniach wykonywane jest na materiale poronnym, gdzie specjalista może sprawdzić, czy przyczyną poronienia rzeczywiście była wada genetyczna. Dzięki badaniom genetycznym po poronieniach lekarz może stwierdzić dla spokoju pacjentki, co było przyczyną przedwczesnej utraty ciąży, jak również może zastosować leczenie, jak również przyszłościowe zalecenia w przypadku, kiedy kobieta ponownie będzie brzemienna. Co więcej badania genetyczne po poronieniach dają możliwość określenia płci dziecka i umożliwiają rodzicom zorganizowanie godnego pochówku dla nienarodzonego potomstwa. Dzięki określeniu na podstawie badań tj. badanie genetyczne poronienia płci dziecka, jego rodzice mogą:

• nadać imię dziecku,
• zarejestrować go w urzędzie cywilnym,
• otrzymać akt zgonu.

Ponieważ badania genetyczne po poronieniu w sytuacji trudnej dla kobiety i ojca dziecka są przeprowadzane zaraz po poronieniu, najczęściej podczas łyżeczkowania jest większa szansa na to, że specjalista będzie w stanie określić przyczynę zgonu nienarodzonego zarodka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here