Dermapen

Medycyna estetyczna rozwija się z dnia na dzień. Jedną z nowości jest specjalny zabieg, dzięki któremu można poprawić wygląd i zdrowie skóry. W tym celu stosuje się odpowiednie urządzenia. To tzw. dermapeny, które z bliska są bardzo podobne do większego pióra lub grubszego długopisu.

Rodzaje dermapenów

Co ciekawe, owe przyrządy, przeznaczone do niezwykle intensywnej regeneracji skóry nawet w najbardziej trudnym miejscu na ciele, występują w przeróżnych odmianach. Dzielą się ze względu na ilość mikroigieł w wymiennych końcówkach (tzw. sterylnych kartridżach) oraz sam sposób zasilania (tutaj może być zastosowana bateria albo kabel sieciowy).

Wszystkie natomiast łączy to, że potrafią nakłuwać skórę w sposób pulsacyjny, przenikając do 2,5, a nawet 3 mm głębokości. Jeśli dermatolog będzie trzymał w dłoni dermapen wyposażony w 12 igieł, to za jego pomocą zredukuje przebarwienia oraz widoczne blizny. 36 igieł pozwoli na pozbycie się zmarszczek oraz wzmocnienie skóry, natomiast mając do dyspozycji aż 42 igły będzie możliwe naprawienie zmian potrądzikowych.

Jak wygląda zabieg?

Wiadomo już, czym są dermapeny i co jest ich podstawowym elementem. W tym akapicie przyjrzymy się całej procedurze. Okazuje się, że najpierw doświadczony dermatolog musi przeprowadzić wywiad z pacjentem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania (np. choroby nowotworowe, karmienie piersią itd.).

Następny krok polega na dezynfekcji skóry oraz nałożeniu specjalnej maści znieczulającej, która zredukuje wszelkie uczucia bólu. Kolejny etap to po prostu przygotowanie dermapenu. Na koniec odbywa się mikronakłuwanie (maksymalna ilość nakłuć wynosi prawie 10000 na minutę!). Lekarz wykonuje szybkie i jednocześnie posuwiste ruchy. Powstają w ten sposób niewielkie uszkodzenia, dzięki którym rozpoczynają się procesy o charakterze regeneracyjnym – ludzki organizm produkuje elastynę, kolagen i kwas hialuronowy.

Odpowiednie zalecenie tuż po zabiegu

Oczywiście czasem potrzeba kilka wizyt, aby dermapeny w pełni były skuteczne i przyniosły oczekiwane efekty. Jednak warto też zdawać sobie sprawę z tego, że tak się nie stanie, jeżeli po zakończonym zabiegu opuchnięta, piekąca, wrażliwa skóra nie będzie regularnie wzmacniana oraz nawilżana. Trzeba zatem użyć żelu chłodzącego, a także kremu z odpowiednim filtrem, chroniącym przed promieniami słonecznymi i łagodzącym podrażnienia.

Poza tym już w warunkach domowych należy przez maksymalnie cztery tygodnie pamiętać o kolejnych zaleceniach. Mowa tutaj chociażby o rezygnacji z peelingu. Co więcej, nie wolno myć się ostrymi gąbkami oraz wycierać się po kąpieli szorstkimi ręcznikami!

Dermapeny dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here