Prawidłowy montaż okien w Wrocławiu

Okna czy drzwi balkonowe to elementy stolarki okiennej, które mieszczą się w każdym domu bądź mieszkaniu. Pełnią one bardzo istotną rolę pod względem bezpieczeństwa domowników oraz komfortu mieszkania. Z tego względu bardzo ważny jest prawidłowy montaż elementów stolarki okiennej. W jaki sposób zrobić to prawidłowo i jakie metody montażu wyróżniamy?

Prawidłowy montaż okien w Wrocławiu

W nomenklaturze budowlanej utarły się pewne zwroty odnoszące się do metod montażu elementów stolarki okiennej. Z tego względu bardzo często można spotkać się z wyrażeniami jak „montaż tradycyjny”, „montaż surowy” czy pół-montaż. Są to wyrażenia stosowane do określenia konkretnych etapów procesu montażu okien czy drzwi balkonowych. Należy jednak mieć się na baczności, ponieważ słowa te są tylko frazesami wprowadzającymi klienta w spore zakłopotanie.

Zakłopotanie polega na tym, że de facto jest jedna metoda montażu okien i drzwi balkonowych. Prawidłowa metoda montażu polega na tym, że efektem końcowym prac jest uzyskanie przez klienta produktu, z którego może korzystać bezproblemowo. Znaczy to tyle, że okna i drzwi balkonowe po montażu działają sprawnie i bez zarzutu. Wszystkie elementy stolarki okiennej są szczelne oraz domykają się prawidłowo.

Jedyna słuszna metoda montażu

Pod pojęciem prawidłowego montażu okien jest to montaż kiedy po zakończeniu wszelkich prac instalacyjnych klient posiada pewność, że wszystko działa sprawnie i bezproblemowo. Nic nie zakłóca pracy okien czy drzwi balkonowych, a wszystko zostało wykonane w myśl ze sztuką oraz w zgodzie ze wszystkimi normami i przepisami prawa budowlanego. Tak zamontowane okna mogą służyć odbiorcy przez wiele lat i może mieć pewność, że wszystko będzie z nimi w porządku.

Jak potwierdzić, że z oknami wszystko ok? Wykonaj test szczelności!

Głównym celem stosowanie okien jest zapewnienie pomieszczeniom szczelności powietrznej oraz wodoszczelności. Jeżeli okna nie spełniają tych dwóch podstawowych warunków stają się praktycznie bezużyteczne. Jest też szereg dodatkowych czynników jak izolacja termiczna oraz dźwiękoszczelność. Są to jednak dodatkowe wskaźniki uzupełniające dwa podstawowe.

Wiedząc już czego należy oczekiwać po oknach, należy przemyśleć w jaki sposób sprawdzić ich praktyczne zastosowanie. W tym celu, najprostszym narzędziem będzie test szczelności. Tego typu test jest w stanie wykryć wszelkie niedoskonałości zainstalowanych okien czy drzwi. Szczelności nie można obliczyć ani ustalić na oko. Z tego względu niezbędne jest badanie empiryczne jakim jest testy szczelności. W ten sposób można sprawdzić poziom przygotowania obiektu oraz ościeży. Należy z tego względu wiedzieć, iż okna charakteryzują się różnorodną szczelnością i nie można przyjąć żadnego standardu.

Jak wykonać test szczelności?

Aby przeprowadzić test szczelności należy zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt oraz wiedzę. Z tego względu, warto zaufać jednej z firm specjalizującej się w tego typu testach. Jedną z takich firm jest firma Fix z Wrocławia. Są to profesjonaliści, którzy działają na polskim rynku już od pewnego czasu, a ich specjalnością są przede wszystkim okna oraz rolety zewnętrzne.

Fix okna z montażem Wrocław

Obecnie firma Fix jest jednym z autoryzowanych partnerów firmy Ventrex. Fix posiada dwa salony sprzedaży w samym Wrocławiu, gdzie klienci mogą kupić wysokiej jakości okna, oczywiście z usługą montażu i badania szczelności. Wieloletni pracownicy firmy znają swoje produkty na wylot, więc każde kolejne zlecenie jest dla nich już standardem. Duże doświadczenie skutkuje bardzo szybkim i dokładnym montażem okien.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jakie konsekwencje może mieć nieprawidłowy montaż okien. Przede wszystkim pomieszczenie będzie szybko wytracało ciepło ze względu na nieszczelność powietrzną. Jeżeli nie będzie odpowiedniej wodoszczelności, może dojść do uszkodzeń parapetu czy mebli podczas deszczu. Jeżeli okna będą zamontowane źle, mogą nie być wystarczającą ochroną przed złodziejami, więc cierpi na tym bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here