Zamierzasz zakupić mieszkanie, ale możesz pozwolić sobie tylko na mniejsze lokum? W takim przypadku wcale nie musisz przygotowywać się na problemy ze zmieszczeniem całego swojego mienia na małym metrażu. Sprawdź porady projektanta wnętrz i przygotuj „M”, które będzie idealne dla ciebie!

Krzysztof Gałek, projektant wnętrz w firmie redNet Dom, która zajmuje się wykończeniem domów „pod klucz”, wskazuje, że w małych mieszkaniach trzeba w jednym pomieszczeniu uwzględnić szereg funkcji. W związku z tym może rodzić to konflikty związane z użytkowaniem przestrzeni. Są jednak sposoby na to, aby mieszkanie w kawalerce nie było uciążliwe.

Optyczne powiększenie wnętrza

Kawalerka wcale nie musi być zagracona i ciemna. Dzięki prostym trikom jesteśmy w stanie rozświetlić ją i powiększyć optycznie. Jak radzi projektant wnętrz, w tym celu powinniśmy wykorzystać jasne kolory – najlepiej biel, a także lustra i dobrze dobrane oświetlenie.

Jasne ściany i meble, także wyposażone lakierowane nawierzchnie w szklane przegrody, pozwalają na powiększenie wnętrza optycznie. Również nie powinniśmy ograniczać dostępu światła do pokojów, dlatego najlepiej ograniczyć do minimum zasłanianie okien.

Wielofunkcyjne przestrzenie

Jeśli chodzi o małe mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż oraz te w innych miastach, najlepsze będą te mające jak najmniej ścian działowych. Im większa przestrzeń otwarta, tym lepiej będzie nam się żyło w kawalerce.

Warto więc pomyśleć o tym, jak i czy wykorzystać ściany działowe. W tym celu możemy wykorzystać nie tylko zwykłe ścianki z karton-gipsu, ale również te bardziej oryginalne, na przykład przeszklone, które nie będą zaburzały światła, a przy tym wygrodzą poszczególne części przestrzeni.

Oczywiście, gdy chodzi o kawalerki, najlepsze to te, które posiadają aneksy kuchenne – wtedy nie musimy odgradzać i tak małej kuchni od części jadalnianej oraz salonu.

Projektant radzi też, by do mieszkania wybierać meble na wymiar – dzięki nim możemy optymalnie wykorzystać każdy dostępny centymetr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here