Funchal jest tętniącą życiem stolicą Madery, subtropikalnej wyspy na Oceanie Atlantyckim, znajdującej się około 960 kilometrów na południowy zachód od Lizbony. Otoczone niesamowitym tłem wysokich szczytów, schowanych za chmurami na południowym wybrzeżu wyspy – miasto rozrasta się po stromych wzgórzach i spłaszczonych tarasach. To ważny do opisania krajobraz, który pomaga określić charakter tego niezwykłego miejsca.

Dlaczego warto się tam wybrać?

Madera z miastem Funchal na czele ma naprawdę wiele do zaoferowania odwiedzającym. Bogactwo zabytków obejmuje:

  • bogate klasztory,
  • solidne forty morskie,
  • słynne muzea,
  • katedrę, której początki sięgają czasów kolonizacji wyspy.

W parkach i ogrodach, które ożywiają miejską tkankę miasta, widać obfitość kolorowej i egzotycznej flory Madery. Odbywające się każdego dnia targ kusi dojrzałymi, soczystymi owocami i warzywami oraz najświeższymi rybami i owocami morza. Warto też pospacerować po Starym Mieście, aby zobaczyć autentyczne relikty przeszłości, gdzie zanim wsiądziesz w kolejkę linową, by zobaczyć oszałamiający widok na miasto – przejdziesz prawdziwie odświeżającą wycieczkę krajoznawczą. Później warto udać się na nadmorską promenadę, by podziwiać zachód słońca.

Ogród botaniczny na Maderze

Cztery kilometry na północny wschód od centrum Funchal znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych na Maderze – Ogród Botaniczny zachwycający bogatą i zróżnicowaną florą subtropikalną. Tysiące rodzimych roślin, drzew i kwiatów dzieli grunt z innymi egzotycznymi gatunkami z całego świata.

Last Minute Madera

By w pełni przekonać się o pięknie Madery, jej wspaniałościach natury i tych dzieł ludzkich rąk dobrze byłoby się pokusić o wycieczkę w atrakcyjnej cenie do tego miejsca. To żadna tajemnica, że najlepszym w tym kontekście wyborem są wyjazdy last minute, a szczególnie te, które można znaleźć na stronie https://www.wycieczka.pl/szukaj/region/madera. Już wiele osób wybrało na tej stronie pomysł na swój urlop na Maderze. Ty również możesz dołączyć do tego grona szczęśliwców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here