Lodówka Side by Side z kostkarką

Trudno byłoby wyobrazić sobie codzienne życie bez sprzętu, jakim jest lodówka. Każdy z nas ma jednak inne potrzeby w kwestii przechowywania swoich ulubionych produktów, więc rodzaje chłodziarek także mogą znacznie się od siebie różnić. Przykładem nietypowego, jednak bardzo komfortowego i wygodnego urządzenia może być lodówka Side by Side z kostkarką do lodu. Co warto wiedzieć o tym sprzęcie i dla kogo będzie mógł się okazać dobrym wyborem?

Lodówka Side by Side z kostkarką – czym jest Side by Side?

Lodówki Side by Side z kostarką czy bez niej to niezwykle komfortowe i wygodne urządzenia, które świetnie odnajdą się w prawie każdej kuchni. Na czym w ogóle polega rozwiązanie Side by Side? Jest to inny rozstaw drzwi niż ten, który możemy spotkać w klasycznych chłodziarkach.

Lodówka Side by Side – bez kostkarki czy z kostkarką będzie wyróżniała się znacznie większymi gabarytami niż chłodziarka typu Combi, dzięki czemu będziemy mogli włożyć do niej więcej swoich ulubionych produktów. Najbardziej charakterystyczną cechą tych modeli są jednak drzwi, które otwierają się tak, jak drzwi obecne w szafach. Z jednej strony takiego urządzenia będziemy mieli do dyspozycji dużą komorę zamrażalnika, natomiast z drugiej komorę chłodzącą.

Lodówki Side by Side z kostkarką – zalety i wady tych modeli

Lodówka Side by Side z kostarką to przede wszystkim ogrom miejsca w środku, nie tylko jeśli chodzi o komorę chłodzącą, ale także o zamrażalnik. Klasyczna komora mrożąca umieszczona na dole naszego urządzenia z całą pewnością nie będzie w stanie zaoferować nam tyle miejsca, co komora w sprzęcie typu Side by Side. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego, czy mówimy o modelach lodówki Side by Side bez kostarki czy o takich, które ją posiadają, wymiary poszczególnych komór mogą się różnić, w zależności od konkretnego urządzenia.

Podstawową korzyścią, jaką lodówki Side by Side dają każdemu ze swoich użytkowników, jest oszczędność czasu. Posiadając lodówkę i zamrażarkę o takich rozmiarach, nie musimy co chwila jeździć do sklepu, jednak nie oznacza to, że będzie to rozwiązanie dobre dla każdego. Ogromna pojemność idzie w parze ze sporymi rozmiarami tych sprzętów, więc jeśli nasza kuchnia jest mała, powinniśmy zdecydować się jednak na klasyczny model lodówki.

Lodówka Side by Side – z kostkarką czy bez niej?

Kostkarka występuje w wielu lodówkach Side by Side i przyczyna takiego stanu rzeczy jest niezwykle prosta. Producentom tych urządzeń łatwiej jest zmieścić specjalnie dedykowane urządzenia do lodu w większych lodówkach. Czy warto postawić na obecność kostkarki w naszej kuchni?

Na to pytanie oczywiście nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż wiele zależy od naszych osobistych wymagań i preferencji. Jeśli jesteśmy miłośnikami zimnych napojów lub drinków, kostkarka będzie znacznie lepszym wyjściem niż formy do lodu, które są mniej wygodne i zajmują sporo miejsca w komorze zamrażalnika. To świetne rozwiązanie na upalne dni, ale także na domowe przyjęcia, gdzie bez problemu schłodzimy napoje wszystkich naszych przyjaciół. Jeśli jednak rzadko pijemy coś z lodem, lodówka Side by Side bez kostkarki może się okazać lepszym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here