Rodzaje skrzynek na owoce

Pakowanie różnego rodzaju owoców w celu przewozu lub przechowania to naturalna część pracy wielu dystrybutorów i producentów żywności. Z jakich wariantów najczęściej się dziś korzysta? Czy skrzynki na owoce to dobre rozwiązanie?

Rodzaje skrzynek

Z całą pewnością wszelkiego rodzaju skrzynki na owoce, które od lat są niezwykle chętnie i często stosowane przez wiele firm, to bardzo korzystne rozwiązanie. Dobrze radzą sobie w transporcie, jak również wtedy, gdy towar musi być przechowywany np. w magazynie. Skrzynki na owoce można nabyć w wielu marketach, w tym również internetowych. Wystarczy zajrzeć do jakiegokolwiek sklepu online z tego typu asortymentem, by przekonać się, jak szeroką gamę takich pojemników oferują w dzisiejszych czasach producenci.

Jeśli chodzi o materiał, to zwykle jest to albo tworzywo sztuczne, albo drewno. Skrzynki plastikowe na owoce dostępne są w kilku wymiarach i pojemnościach. Do tego istnieje także parę wersji kolorystycznych. Niektóre modele posiadają również praktyczne pokrywy lub klapy, dzięki czemu pojemnik można zamknąć, co dodatkowo chroni towar przed zniszczeniem, jednocześnie zapewniając mu potrzebną ilość powietrza. Dokonując zakupu skrzynek na owoce należy pamiętać, że powinny one posiadać określone atesty.

Skrzynki na owoce – modele z tworzyw sztucznych

O tym, że skrzynki plastikowe na owoce są chętnie używane, wie niemal każdy. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, jak wiele atutów posiadają takie opakowania. Przede wszystkim doskonale radzą sobie z bezpiecznym transportem produktów żywieniowych, nie niszcząc ich struktury ani nie wpływając na jakość i bezpieczeństwo późniejszego spożywania. Można używać je w różnych warunkach, również na mrozie i upale. Ich konstrukcja pozwala na komfortowe chwytanie i przenoszenie, jak również umiejscowienie np. w pojeździe, magazynie, piwnicy lub na zapleczu sklepu. Dodatkowo tego typu skrzynki po owocach można magazynować przy sporej oszczędności przestrzennej. Nie można też zapomnieć, że o kwestii czystości. Higiena pojemników na produkty spożywcze to podstawa. Wykonane z plastiku opakowania można zatem w łatwy sposób myć po każdym użyciu i nie wpłynie to na ich trwałość. W ten sposób skrzynki po owocach szybko są gotowe do ponownego użytku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/skrzynki-na-owoce-kurierzy-zdrowia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here