Sposoby na ból stawów

Dokuczliwa i przewlekła choroba, którą jest ból stawów zaliczana jest do najczęściej występującym dolegliwości w ostatnich latach. Jest to uciążliwy ból obejmujący stawy, pojawiający się bez wyraźnej przyczyny lub też po wykonaniu wysiłku fizycznego.
Przyczyną takiego stanu rzeczy może być na przykład choroba zwyrodnieniowa stawów, lub też urazy, których można nabawić się na przykład przy nieprawidłowo wykonywanych ćwiczeniach fizycznych. Wydaje się, że choroby tego typu dotyczą osób starszych, coraz częściej jednak na takie dolegliwości skarżą się osoby młode, nawet dwudziestoletnie. Wszystko to wynika z trybu życia jaki teraz prowadzimy. Przyczyny bólu stawów to przebywanie w nieprawidłowej pozycji ciała, długotrwałe stanie lub siedzenie i choroba cywilizacyjna naszych czasów, którą jest otyłość. Przy znacznej nadwadze stawy są bardzo obciążone. Na ból stawów zalecana jest w tym przypadku oczywiście dieta, która może sprawić, że dolegliwości całkowicie miną. Niestety często wyjście nie jest tak oczywiste, wtedy na ból stawów przyjmować należy leki i suplementy diety zawierające na przykład takie związki jak chondroityna.

Leczenie bólu stawów należy rozpocząć po zdiagnozowaniu i ustaleniu jego bezpośredniej przyczyny. Próbując leczyć się na własną rękę, można doprowadzić do pogłębienia choroby, niezbędna jest tu konsultacja z lekarzem specjalistą w tej dziedzinie. Ból można łagodzić domowymi sposobami na przykład można zażywać leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Mogą to być leki w formie maści, lub przyjmowane doustnie. Istnieją też inne sposoby, na przykład na ból stawów stosuje się zimne okłady z lodu. W aptekach dostępne są też okłady wielorazowe, które należy stosować kilka razy dziennie. Konsultacji z lekarzem należy zasięgnąć, gdy pojawią się takie objawy jak ograniczenie ruchomości stawu, obrzęk, zaczerwienienie i ocieplenie stawu. Bardzo niepokojący jest też ból stawów, który pojawia się w nocy, jak również ograniczenie ruchomości stawu po przebudzeniu. W tym przypadku także konieczna jest wizyta u specjalisty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybieramy bramę garażową
Następny artykułBadanie prostaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here