Właśnie czeka Cię weekend u znajomych w większym mieście i zastanawiacie się co robić? A może mieszkasz już w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu od lat, ale w wolne dni wieje nudą? W takim razie poniżej podpowiadamy sposoby na udany weekend w mieście – poniżej lista rzeczy, które warto wypróbować choć raz, najlepiej w gronie przyjaciół.

Escape room

Escape room to modna forma rozrywki. Trudno powiedzieć co było pierwsze – gry komputerowe, które opierały się na tej koncepcji czy realne „uciekanie z pokojów”? Niemniej, jeśli jeszcze nie wiesz o co chodzi, już wyjaśniamy: escape room polega na tym, że zostajesz zamknięty razem z paczką znajomych w pokoju. Waszym zadaniem jest jego opuszczenie. Jednak aby to zrobić musicie najpierw rozwiązać szereg zagadek, które umożliwią znalezienia klucza do drzwi czy innej drogi wyjścia. Jedne łamigłówki prowadzą do kolejnych i tak błądzicie po całym pokoju, wytężając umysły, by w końcu z powodzeniem go opuścić. Escape room to świetny sposób na udany weekend – rozrywkę tego rodzaju znajdziesz w wielu miastach. Jeśli przypadnie Ci do gustu, możesz odwiedzić kolejne escape roomy.

Kameralne kina

W weekend zawsze można iść do kina, ale po co znowu odwiedzać wielką sieciówkę? Jeżeli byłeś w dużym kinie dziesiątki razy, może czas wybrać coś bardziej oryginalnego? W większości miast wojewódzkich znajdziesz niewielkie, kameralne kina. Mają one zupełnie inny klimat od wielkiej konkurencji, a i repertuar jest bardziej niszowy. Część filmów jednak zwykle pokrywa się z ofertą największych kin, więc… dla każdego coś miłego. Wizyta w małym kinie to ciekawe przeżycie. A jeśli wybierasz się z większą grupą, to czasem można nawet zamówić seans prywatny.

Laserowy paintball

Świetny sposób na udany weekend w mieście dla osób, które wolą aktywną rozrywkę to tzw. laserowy paintball. Nazwa jest nieco myląca, bo zabawa ta nie ma nic wspólnego z latającymi kulkami z farbą. Zamiast tego każdy uczestnik otrzymuje laserowe działko i kamizelkę. To właśnie strzał w punkt na kamizelce pozwala na uzyskanie punktu i „zabicie” przeciwnika. Można grać w systemie last man standing albo team match i innych grach znanych z paintballa i komputerowych shooterów. Duża porcja emocji gwarantowana.

Wyścigi gokartów

Równie wiele zabawy mogą dać wyścigi gokartów. Tej formy rozrywki nie trzeba nikomu przedstawiać. Dodajmy tylko, że tory gokartowe są praktycznie w każdym dużym mieście, więc najpewniej masz dostęp przynajmniej do jednego. Można wybrać się na nie w pojedynkę i ścigać z przypadkowymi osobnikami, ale większa zabawa jest w towarzystwie najlepszych znajomych.

Uwaga: wyścigi gokartów są często dość mocno oblegane, więc prawdopodobnie niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja.

Wycieczka rowerowa

Prostym, ale bardzo przyjemnym sposobem na udany weekend może być wycieczka rowerowa. Systemy wypożyczania rowerów miejskich stały się bardzo popularne, więc nie musisz nawet mieć własnego jednośladu, by swobodnie jeździć po mieście. Zwykle przejażdżka taka jest nawet tańsza od tramwaju, więc tym bardziej warto przemieszczać się w ten sposób. Możesz zwiedzić rejony, których wcześniej nie znałeś albo wybrać się na obrzeża miasta. To przyjemna, a do tego zdrowa metoda spędzania wolnego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here