Suplementy diety na włosy − jak wzmocnić włosy od środka?

Kiedy w Twoim organizmie brakuje niezbędnych witamin i minerałów, pierwsze oznaki możesz zobaczyć na włosach, skórze i paznokciach. Najważniejsza jest zbilansowana dieta. Zawsze możesz jednak wspomóc organizm przez odpowiednie suplementy diety na włosy. Zobacz, jakie suplementy stosować dla wzmocnienia włosów.

Kiedy Twojemu organizmowi brakuje witamin i minerałów, od razu daje o tym znać. Szybko zauważysz to na włosach, a także skórze i paznokciach. Żeby poprawić kondycję włosa, istotna jest zdrowa, dopasowana do Ciebie dieta. Tak naprawdę jesteś w stanie dostarczyć swojemu organizmowi prawie wszystkie witaminy i mikroelementy dzięki produktom białkowym, warzywom i owocom.

Jeżeli jednak zauważasz, że Twoje włosy wypadają na potęgę lub znacznie osłabły, możesz udać się do trychologa (specjalisty od włosów), który przeanalizuje ich skład i poradzi Ci, jak o nie zadbać. Dobrze też jest wybrać się do lekarza, który oceni, czy osłabienie włosów nie jest związane z jakąś chorobą, np. łuszczycą.

Jak działają suplementy diety na włosy?

Jeśli specjaliści wykluczą podłoże chorobowe, możesz sięgnąć po suplementy. Przede wszystkim uzupełniają one niedobory witamin i minerałów w organizmie. Twój organizm jest na tyle mądry, że zawsze w pierwszej kolejności dostarcza mikro- i makroelementów do najważniejszych organów: wątroby, trzustki, serca, nerek etc.

Skóra i jej produkty (włosy i paznokcie) są zaopatrywane na samym końcu. Kiedy masz niedobory żywieniowe, to właśnie dla nich brakuje składników odżywczych. Dlatego suplementacja diety witaminami i minerałami, to nie magiczne środki, które działają tylko na włosy. To po prostu uzupełnienie diety w składniki odżywcze do tego poziomu, który sprawia, że także włosy, skóra i paznokcie dostają swoją porcję witamin i minerałów.

Suplementy na włosy cienkie i słabe

A jaki suplement na włosy pomoże, jeżeli masz cienkie i słabe włosy? Za wzmocnienie włosów odpowiada m.in. biotyna, czyli witamina H lub witamina B7. Biotyna popularnie nazywana jest witaminą piękna, bo wpływa na kondycję włosów, skóry i paznokci. Biotyna dostarcza Twoim włosom siarki, która odpowiada za wzmocnienie i scalenie włosa na całej długości. Oprócz tego, biotyna może wpływać na przyspieszenie porostu nowych włosów.

Suplement diety na włosy mogą też zawierać kompleks witamin z grupy B. Nie tylko wpływają na wzmocnienie włosów, ale także zapewniają działanie ochronne. Inną ważną witaminą dla wzmocnienia kondycji włosów jest witamina E. Jest ona antyoksydantem, który chroni komórki skóry przed wolnymi rodnikami. Poprawia krążenie w skórze, przez co włosy szybciej rosną.

Dla zdrowych i mocnych włosów ważne są także minerały. Najważniejszy jest krzem oraz cynk. Wchodzą one w skład budowy włosa. Cynk wpływa na tworzenie się keratyny, która jest budulcem włosów. Żeby Twoje włosy dobrze rosły, potrzebny jest im także wapń czy żelazo.

Suplementy na wypadanie włosów

Tak naprawdę, suplementy na wypadanie włosów, suplementy na porost włosów  czy suplementy na wzmocnienie włosów nie różnią się od siebie zbyt wiele. Aby włosy nie wypadały i były mocne i zdrowe potrzeba im tych samych witamin i minerałów, które możesz znaleźć pod linkiem: https://drmax.pl/kategorie/wypadanie-wlosow/suplementy-na-wypadanie-wlosow.

Jeżeli jednak masz problem z wypadaniem włosów, być może problem sięga głębiej. Bardzo często przy wypadaniu włosów pojawia się problem przetłuszczania się skóry głowy. Stąd też ważne jest na przykład, żeby utrzymać właściwy poziom cynku w organizmie. On pomaga wyregulować pracę gruczołów łojowych w skórze głowy.

Pamiętaj, że suplementy diety na włosy nie zastąpią Ci prawidłowej diety, bogatej w naturalne witaminy i minerały. Jeżeli jednak czujesz, że kondycja włosów bardzo spadła, to zawsze możesz wspomóc swój organizm, stosując odpowiednie suplementy diety na włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here