Chcesz przeżyć coś niezwykłego? Szukasz ciekawego pomysłu na urlop? Dobrym pomysłem może być wyjazd do Chin. Ten kraj z pewnością Cię zafascynuje. Warto odkryć jego intrygującą kulturę i zachwycić się pięknem i różnorodnością krajobrazów. Przeczytaj, dlaczego warto zaplanować wczasy w Chinach i co powinniśmy zobaczyć podczas wycieczki.

Wczasy Chiny – państwo, które zaskoczy Cię swoją różnorodnością

Chiny to Państwo, które może zaskoczyć odwiedzających swoją różnorodnością. Chińska cywilizacja i kultura należy do najstarszych na świecie. Warto poznać bogatą historie tego kraju, zwiedzić zabytki i spróbować potraw z różnych regionów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że chiny zamieszkuje aż 51 grup etnicznych. Każda z nich wykształciła swoją własną, unikatową kulturę, którą warto poznać.

Pekin i Zakazane Miasto

Przyjeżdżając do Chin, warto przede wszystkim zwiedzić stolicę państwa, Pekin. To miasto, w którym znajdziemy dwa, łączące się i przenikające światy. Świat nowoczesnych wieżowców i świat starożytnych budowli. W Pekinie warto zobaczyć między innymi największy Pałac Cesarski, Pałac Letni i Świątynię Nieba. Duże wrażenie robi Zakazane Miasto, czyli jeden z największych kompleksów pałacowych świata. Trudno wyobrazić sobie wycieczkę do Pekinu bez wejścia na Wielki Mur – to symbol Chin i największa budowla zbudowana przez człowieka.

Chińskie miasta

Pekin nie jest jedynym chińskim miastem, które warto zobaczyć. Podczas wycieczki do Chin powinniśmy odwiedzić również Szanghaj – to dwudziestomilionowa metropolia, która uważana jest na najbardziej „europejskie” i nowoczesne miasto w Chinach. To futurystyczne miasto, które naprawdę robi wrażenie. Dla tych z nas, którzy wolą historyczne miasta, bardziej interesujący będzie Xi’an – to miasto, które było pierwszą stolicą Chin. To właśnie tutaj powstała słynna Terakotowa Armia, mająca bronić grobu cesarza cesarza Qin Shi Huanga.

Podróżując po Chinach warto również zwrócić uwagę na niezwykłą i różnorodną przyrodę – wysokie góry, zjawiska krasowe, jeziora, wodospady, niziny i wybrzeża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here